Sprievodca nákupom

Výrobky v ponuke nášho e-shopu sú pomerne špecifické, a tak nie je zvláštnosťou, že ich mnoho našich zákazníkov nakupuje po dlhom čase, alebo vôbec prvýkrát. Aby ste sa lepšie a rýchlejšie zorientovali v základných otázkach, pripravili sme pre Vás nasledujúci prehľad vecí, na ktoré je dobre sa zamerať, a otázok, na ktoré si treba odpovedať.

K výberu vhodného výrobku Vás môže správne naviesť aj použitie filtra produktov v jednotlivých kategóriách.
Pre tých z Vás, ktorí oceňujú skôr osobnú konzultáciu, neváhajte nás kontaktovať telefonicky na čísle 0948 030 298, alebo e-mailom na adresu obchod@forplast.sk.

A teraz sa pozrime na jednotlivé skupiny výrobkov a čo je pri ich výbere kľúčové:

 

VÝVESNÉ VITRÍNY A PLAGÁTOVACIE TABULE

Rozmer a vývesná kapacita

Je dôležité vedieť, aké tlačoviny budete vyvesovať. Bude to formát A4 na výšku, alebo iný? A koľko listov spravidla plánujete vyvesovať naraz? Odpoveďou na tieto otázky spravidla určíme vhodné rozmery. Je tiež dôležité overiť, či na umiestnenie takejto vitríny máme dostatok priestoru na stene alebo vo vybranom voľnom priestore. To isté platí pre výber plagátovacej / informačnej tabule

Spôsob otvárania

Krídlové otváranie do strany - štandardne do rozmeru vitríny 100x94cm ,štandardne skladom , v pravom prevedení /pánty vpravo/, ľavé otváranie na objednávku. Túto informáciu je potrebné špecifikovať, v prípade, že objednávate cez e-shop, ju uviesť do poznámky.

Výklopné otváranie  plynovými piestami – štandardne rovnaké a väčšie rozmery 100x94cm, vitrína je osadená dvojicou plynových hydraulických piestov výrobcu Bertold-Marx z Nemecka. Uhol otvorenia je 75 stupňov. Piesty nám pomáhajú vitrínu otvárať, aretujú dvierka v otvorenej polohe a pomáhajú s jej komfortným zatvorením.

Zamykanie alebo verejne prístupná plocha

V sériovom prevedení sú vitríny osadené zámkami s cylindrickou vložkou. Pokiaľ objednávate viac vitrín, ktoré bude obsluhovať jedna osoba, je vhodné zámky zjednotiť, potom je možné otvárať všetky jediným kľúčom – túto službu ponúkame zadarmo, v prípade, že objednávate cez e-shop, uveďte do poznámky.

Pokiaľ sa jedná o verejne prístupnú plochu pre voľné vyvesovanie občanmi, zvoľte v ponuke „bezzámkový uzáver“, alebo požiadavku uveďte do poznámky. Vitrína bude osadená otočnou kľučkou jej zaistenia pred samovoľným otvorením.

Umiestnenie – na stenu alebo na stĺpiky?

Pokiaľ vitrínu alebo tabuľu objednáte bez stĺpikov, má sa automaticky za to, že bude umiestnená na stenu, a bude pribalený vhodný montážny materiál. Pokiaľ ju plánujete umiestniť napríklad na existujúce stĺpiky, kontaktujte nás, a preberieme prípadnú úpravu či umiestnenie montážnych otvorov vo výrobku.

Stĺpiky na betonáž – najčastejšie prevedenie, stĺpiky sú dodávané v dĺžke 2600mm, betónujú sa priamo do výkopu o hĺbke 70cm. Toto riešenie je vhodné, ak osádzame do trávnika.

Stĺpiky s prírubou – stĺpiky v dĺžke 2000mm, určené na priskrutkovanie dlažbu alebo betónový základ, múrik a iné. Pamätajte, že pri umiestnení do dlažby /zámkovej či inej / je potrebné mať dlažbu pod stĺpikom podbetónovanú, aby nedošlo k vyvráteniu.

Farebné prevedenie

Najčastejšie prevedenie je odtieň konštrukcie strieborný elox, vývesná plocha v odtieni bielej. Toto prevedenie je spravidla skladom.

Na smútočné účely a do pamiatkových zón je k dispozícii odtieň čierny zamatový elox /odpovedá odtieňu RAL9004/, ktorý je výrazne lacnejší, než lakované prevedenie, zároveň je veľmi odolný a elegantný.

Pre náročnejšie aplikácie lakujeme v 307 odtieňoch vzorkovníka RAL technológiou práškových vypaľovacích farieb. Ak poznáte presný požadovaný odtieň, uveďte ho do poznámky. V inom prípade nás kontaktujte a my Vám pomôžeme správnu farbu vybrať.

Farebné pozadie – všetky tri vyššie uvedené varianty je možné doplniť farebným pozadím v 52 odtieňoch. Náhľad vzorkovníka nájdete medzi fotografiami na detaile každého produktu.

Osvetlenie

Využívame technológiu LED pásikov s napäťovými zdrojmi. Trafo osvetlenie je potrebné pripojiť na sieťové napätie 240V, vo vnútri vývesky, upevnením vodičov na pripravenú svorkovnicu. Prívodný kábel je vhodné vtiahnuť dovnútra prestupom na zadnej strane rámu – v prípade umiestnenia vitríny na stenu, v prípade umiestnenia na stĺpiky potom zdrojový kábel pretiahnite zospodu stĺpikom a do vitríny. Pracovné napätie diód je 12V, príkon 12,7 W na bežný meter pásiku. Je možné dodatočné osadenie pohybovým, súmrakovým, alebo časovým spínačom, ktoré nie sú súčasťou dodávky. Každá osvetľovacia zostava musí byť pripojená cez prúdový chránič a pred prvým spustením je potrebné zaistiť revíziu oprávnenou osobou.

Nápisy a označenia

Štandardné prevedenie je čierne bezpätkové písmo na bielom podklade, prípadne doplnené znakom obce alebo logom organizácie. Pokiaľ objednávate tento doplnok, vložte do poznámky v objednávke presný text v úvodzovkách, vrátane rozlíšenia veľkých a malých písmen. Presne takto ho grafik zapracuje, prípadne so súborom, obsahujúcim znak či logo zašlite e-mailom na adresu obchod@forplast.sk.

Spôsob upevňovania dokumentov

Dokumenty vo vývesných vitrínach sú vždy pripevňované magnetmi na magnetické pozadie.

Platágátovacie plochy môžu byť s povrchom z PVC v bielej farbe, vhodné na výlep, sponkovanie, pripináčiky, alebo plechovým pozadím v bielom alebo zinkovanom prevedení, ktoré je vhodné pre magnety, poprípade výlep.

 

LAVIČKY, STOLY A ZÁHRADNÉ SETY

Dĺžka prvkov – štandardne všetky elementy osadzujeme doskami s dĺžkou 1500, 1750 alebo 1950. Najkratšie typové prevedenie je určené pre 2 osoby, dlhšie dve pre tri osoby. Pokiaľ ste limitovaní priestorom, overte si dĺžku miesta, ktorú pre lavičku či iný prvok máte k dispozícii. V prípade, že sú dosky zapustené medzi oceľové boky, treba pripočítať spravidla +120mm /šírka kovových bokov/. Najmä pri záhradných setoch sa presvedčte, akú veľkú plochu Vám prvok zaberie. Detailné rozmery jednotlivých typov Vám radi oznámime.

Farebné prevedenie - povrchovú úpravu dreva a kovových častí vyberajte z ponúkaných možností s ohľadom na Váš estetický názor alebo farby iných prvkov v okolí budúcej inštalácie.

Spôsob kotvenia – prvky je možné buď priskrutkovať k povrchu, alebo môžu byť dodané v predloženej dĺžke, určenej na pevné zabetónovanie. Pokiaľ plánujete prvky premiestňovať, môžu byť nohy osadené plastovými záslepkami na voľné uloženie na terén. Túto požiadavku je potrebné zapísať do poznámky v objednávke.

Pokiaľ nie je uvedené inak, prvky dodávame v demonte v balíkoch alebo na palete, podľa objemu objednávky. Ak si prajete prvky dodať zmontované účtujeme 120, - Sk + DPH 21% za kompletizáciu každého prvku. V tomto prípade sa cena dopravného, ​​uvádzaná e-shopom, môže líšiť. Po obdržaní objednávky Vás budeme kontaktovať na potvrdenie podmienok.

Samostatnou kategóriou sú detské lavičky a záhradné sety, kde je štandardne daná dĺžka prvkov, teda 1500mm, voliteľné je kotvenie skrutkovaním na betónový základ, alebo priamou betonážou. Zvoliť možno taktiež farbu podnože z palety ponúkaných odtieňov. Náter dosiek je vždy vo farebnom prevedení multicolor. Výška lavičiek a stolov je ergonometricky prispôsobená deťom od 3 do 6 rokov. Konkrétne rozmery nájdete pri každom výrobku. Pokiaľ si prajete upraviť výšku prvkov, kontaktujte nás, radi Vám vyhovieme.

 

ODPADKOVÉ KOŠE

Vybrať správny odpadkový kôš je trochu alchýmie. Podstatná je cena, ktorú mienite do nákupu investovať.

Mám malý rozpočet

Pre okrajové časti miest a obcí sú vhodné celoplastové koše EUROPLAST rakúskej výroby, k dostaniu vo farebnom prevedení tmavo alebo svetlo zelená, oranžová a tmavo modrá. Kôš je uzamykateľný, tvorený plastovou nádobou s objemom 50 litrov, a vekom s úchytnou konzolou, s integrovaným oceľovým zhasovačom cigariet. Montáž je možná na stenu budovy, konštrukciu zastávkového označníka alebo čakárne, poprípade na oceľový stĺpik zo zinkovanej rúrky s priemerom 62mm, ktorý je možné zakúpiť samostatne. Výhodou je ľahká údržba a možnosť čistenia tlakovou vodou.

Chcem reprezentovať

V tomto prípade ponúkneme širokú škálu košov v prevedení oceľovej konštrukcie v kombinácii s drevom. Farbu prvkov je možné vybrať z ponúkaných odtieňov. Okrúhly alebo hranatý tvar je potom otázkou vkusu a charakteru prostredia. Vhadzovanie do košov je prístupné zo všetkých strán a hodia sa tak pre otvorené mestské a obecné prostredie. Je možné ich podľa potreby dodať v prevedení so strieškou proti zrážkovej vody. Tú je navyše možné doplniť popolníkom s vyberateľným zásobníkom na ohorky. Všetky typy sú vybavené vyberateľnou plechovou zinkovanou nádobou s úchytmi pre ľahkú manipuláciu. Dná nádob sú osadené niekoľkými odtokovými otvormi pre prípad napršania alebo vytečenia kvapalín z vhodeného odpadu. Montáž je opäť možná priskrutkovaním k betónovému základu alebo dlažbe, či priamou betonážou navarených oceľových tŕňov. Väčšinu typov je taktiež možné používať ako samostatne stojace  prvky, aj na nárazové alebo sezónne využitie.

Potrebujem ANTI-VANDAL

Pre náročné aplikácie, najmä v lokalitách, kde hrozí poškodenie výrobku vandalským konaním, odporúčame koše v celokovových prevedeniach, vo variante na priamu betonážu. Sú jednoduché, strohé, a zbavené materiálov a častí, ktoré sú ľahko poškoditeľné. Aj tieto koše sú vybavené zinkovanými oceľovými nádobami.

Ako často budem vyvážať odpad?

Veľmi zásadný parameter. Objem odpadových nádob sa pohybuje v rozmedzí 35-70 litrov. U každého jednotlivého typu je tento údaj uvedený. Dôsledne zvážte frekvenciu pohybu osôb a charakter odpadu, odkladaného v danom mieste.

 

STOJANY NA BICYKLE

Krátkodobé odstavenie bicykla

Pre tento prípad postačia najobyčajnejšie viacmiestne stojany, určené na rýchle nákupy a krátkodobé odstavenie bicykla bez špeciálnych požiadaviek, ktoré je možné jednoducho pripevniť k akémukoľvek povrchu.

Pre dlhšie odstávky

Tu sú vhodné viacmiestne stojany s vyvýšenou tyšou na uzamknutie rámu alebo riadidiel. Obstarávacia cena je vyššia, zároveň dizajn atraktívnejší a stabilita kolies a ich bezpečnosť na vysokej úrovni. Tieto stojany je možné kotviť do betónového základu v trávnom poraste, alebo akejkoľvek chodníkovej dlažby.

Na bicykli na vlak, vlakom do práce

Takto jednoducho je možné charakterizovať soliterové stojany. Jedná sa o jedno až dvojkolesové stojany tzv. oporného typu. Majú obvykle tvar obráteného písmena U a sú priamo zabetónované do chodníka a obdláždené. Z oboch strán oprieť a uzamknúť koleso akéhokoľvek typu bez ohľadu na rozmer pneumatiky. Výhodou je veľká variabilita a ľubovoľný počet modulov, rovnako ako priaznivá cena.

 

Pokiaľ uvažujete o zakúpení iných výrobkov z našej ponuky a potrebujete si doplniť akékoľvek informácie, kontaktujte nás telefonicky na čísle 0948 030 298, alebo e-mailom na adrese obchod@forplast.sk.

 

Váš tím FORPLAST SYSTEMS s. r. o.